Telefon: 0532 584 9776

Hacamat Hakkında

HACAMAT ÖNCESİ VE SONRASI YAPILACAKLAR

HACAMAT ÖNCESİ VE SONRASI YAPILACAKLAR

Yapacağımız hacamat Eğer özel bir dönem hacamatı değilse mesela ilkbaharda olan yani değişim dönemindeki olan hacamat değilse ve önemli bir rahatsızlık ve kullanılan ilaç yoksa sıradan bir kişi için sadece 4 saatlik açlık olması yeterlidir. Ve aynı zamanda Hacamattan sonra da 4 saat yiyip içmemek ve uyumamak gerekir Daha sonrasında sıradan günlük yaşama devam edilir.
 
Eğer bahar dönemi hacamatı yaptırmak istiyorsak, Yaz meyveleri ne başlamamış olmak gerekir, 3 gün öncesi hayvansal gıda yani proteinli gıdalar ve bir gün önce cinsel münasebet, 4 saat öncesi açlık ve manevi temizlik amacı ile güzel Niyetler ile beraber hacamat yapılr. 
Sonrasında ise, 4 saat bir şey yiyip içmedek [hasta olmayan ve ilaç kullanmayan kişiler için] ve uyumamak gerekir, yine aynı şekilde 1 gün duş almamak ve yine  3 gün sonrası da proteinli gıdalar yenilmemesi gerekir.
 
hacamata Eğer manevi tedavi amacıyla başvurulacak sa Yukarıdaki Yazılanlara ilaveten manevi hazırlık yani niyet ve inançlılık gerekir.
Şunu da söylemek gerekir ki Hacamattan sonra vücut alından olacağından soğuk algınlığına yatkın olur dolayısı ile ilk gün kendimize dikkat etmemiz gerekir.
 
Konuşulan bazı yanlış söylemleri düzeltelim, Hacamattan önce ki Kiraz yenmeme konusu Aslında şudur, bahar dönemi hacamatının yaz meyvelerini yemeden yapmış olmak gerekir yani o değişim dönemine ait olan bir durumdur, aynı zamanda hayvansal gıda perhizi de o döneme aittir haricen böyle bir mecburiyet yoktur.


Hizmetlerimizden Bazıları

Blog Haberleri

  • Patlayan kanser vakalarının ilk nedeninin hazır yoğurtlar olduğunu biliyor muydunuz?

    Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitü[...] hazır yoğurt ve kanser vakaları
    05 Ocak 2020, 14:49

Müşteri Hizmetlerimiz

Bize ulaşmanız halinde destek ekimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Destek Ekibimiz
Hızlı İltişim Bize Yazın
© Powered By « G.W.T.A. ». Copyright 2017 © Şifa Hacamat Merkezi