Telefon: LÜTFEN iletişimi okuyun

Hacamat Hakkında

HACAMAT ÖNCESİ VE SONRASI YAPILACAKLAR

HACAMAT ÖNCESİ VE SONRASI YAPILACAKLAR

Yapacağımız hacamat Eğer özel bir dönem hacamatı değilse mesela ilkbaharda olan yani değişim dönemindeki olan hacamat değilse ve önemli bir rahatsızlık ve kullanılan ilaç yoksa sıradan bir kişi için sadece 4 saatlik açlık olması yeterlidir. Ve aynı zamanda Hacamattan sonra da 4 saat yiyip içmemek ve uyumamak yeterli olacaktır. Daha sonrasında sıradan günlük yaşama devam edilir.
 
Eğer kupa olarak çok sayıda hacamat yaptıracaksak veya bahar dönemi hacamatı (ki cok sayıda yapmak gerekir) yaptırmak istiyorsak, zorunlu olmamakla beraber yaz meyveleri ne başlamamış olmak, 3 gün öncesi hayvansal gıda yani proteinli gıdalar ve bir gün önce cinsi münasebet yapmamak, 4 saat öncesi açlık ve manevi temizlik amacı ile güzel niyetler ile beraber hacamat yapılr. 
Sonrasında ise, 4 saat bir şey yiyip içmemek [hasta olmayan ve ilaç kullanmayan kişiler için] ve uyumamak gerekir, yine aynı şekilde 1 gün sonrası duş almamak ve yine  3 gün sonrası da proteinli gıdalar yenilmemesi gerekir.
 
Hacamata Eğer manevi tedavi amacıyla başvurulacak sa Yukarıdaki Yazılanlara ilaveten manevi hazırlık yani niyet ve inançlılık gerekir.
Şunu da söylemek gerekir ki Hacamat tan sonra vücut alıngan olacağından soğuk algınlığına yatkın olur dolayısı ile ilk gün üşütmemeye azami dikkat etmemiz gerekir.
 
Konuşulan bazı yanlış söylemleri düzeltelim, Hacamattan önce  Kiraz yenmeme konusu Aslında şudur, bahar dönemi hacamatının yaz meyvelerini yemeden yapmış olmak gerekir yani o değişim dönemine ait olan bir durumdur, aynı zamanda hayvansal gıda perhizi de o döneme aittir haricen böyle bir mecburiyet yoktur.


Hizmetlerimizden Bazıları

Blog Haberleri

Müşteri Hizmetlerimiz

Bize ulaşmanız halinde destek ekimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Destek Ekibimiz
Hızlı İltişim Bize Yazın
ŞİRKET PROFİLİ

Öncü Kuruluş

Şifa Hacamat Merkezi

Devamını oku...

Blog Haberleri
Popüler Tags

Hacamatın Faydaları

Son Eklenen İçerikler
© Powered By « G.W.T.A. ». Copyright 2017 © Şifa Hacamat Merkezi