Telefon: LÜTFEN iletişimi okuyun

F.A.Q.

Sıkça Sorulan Sorular

SORU: Hacamat nedir kısa bi tanım yaparmısınız?

CEVAP: Hacamat, hakkında birçok hadis`i şerif olan, aynı zamanda ilahi bir tavsiye ve sünnet olan maddi ve manevi bir tedavi yötemidir. yani hem bedeni hemde ruhsal, [psikolojik] hastalıklarımız için bir tedavidir yöntemidir.

bedeni hastalıklarımızla birlikte; manevi, sorunlarımız diğer bir değişle psikolojik yani ruhsal sorunlarımız içinde en etkili yöntemdir.

Hacamat hadis i şeriflere bakıldığında anlaşılacakki nebevi hatta ilahi bir tavsiyedir, rahmettir. 

Hacamatı hastalıklarımız akabinde yapabiliriz ancak aslolan şudurki, hacamat, uygulamadan anlaşılacağı gibi yapı itibariyle maddi ve manevi olarak kirliliği hastalığı vücuttan direkt olarak alır, bu durum bize şunu gösteriyorki hacamat yıllar sonrası için en önemli sağlık yatırımıdır.

gebze hacamat

darıca hacamat

dilovası hacamat

çayırova hacamat

tuzla hacamat

SORU: Hacamatta niçin saç kesilmesi gerekiyor. veya yapanlar niçin saç kesmiyor.

CEVAP: Hacamatta saç kesilmesi gerekir, sebebi ise vücutta en çok bakteri ve mikrop barındıran yani vücudun en kirli yerlerinden birisi saç diplerinin olmasıdır, Aslında en doğru Usul saçın kazınmasıdır, nasıl ki bir doktor Küçük bir cerrahi operasyonda bile vücudun en temiz yeri dahi olsa tüyleri alıyorsa, ki bunun sebebi enfeksiyon riskinden dolayıdır, hacamatta da kesinlikle saçın alınması gerekir.

Belki şöyle düşünebilirsiniz Ben yıllardır saç üstünden hacamat yaptırıyorum hiçbir şey olmuyor. Fakat hiçbir şey olmadığını nereden bilebilirsinizki, bazen basit bir mikrop aylar belki de yıllar sonra farklı bir hastalık olarak karşımıza çıkabiliyor.

Tedaviyi sağlıklı bir şekilde yapalım.
 
hereke hacamat
körfez hacamat
derince hacamat
izmit hacamat
kocaeli hacamat
tatlıkuyu hacamat
hacamat

SORU: Hacamat esnasında ayet, sure, dua okumak zorunlumudur? ve hangi sureleri okumamız gerekir?

CEVAP: Merhabalar

Hacamat esnasında bir şeyler okumak zorunlu değildir, fakat yaptığımız uygulama hadis´i şeriflere bakıldığında aynı zamanda ilahi bir tavsiye, bir manevi tedavi, manevi temizlik olması hasebiyle bazı korunma ayetleri veya sureleri okunabilir.
Dua ise yine manevi bir tedavi olması hasebiyle aynı zamanda şifayı Allah'tan bekleyerek var olan hastalıklarımız sıkıntılarımız için herhangi bir şekilde dua edebiliriz. Yani aslolan rabbimizin bnizden istediği samimiyettir. Samimi yapılan birkaç kelimelik dua birçok keder, sıkıntı veya hastalıklarımızın bizden uzaklaşmasına sebep olabilir.
 
Hacamat esnasında önce felak ve nas surelerini kan alım esnasında ise fatiha ve ayetelkürsi yi okumamız yeterli olacaktır.
Haricen bolca salavat ı şerif ve şifayı verecek olan Allah ın ismini yani ya şafi zikredilebilir. 
 
tatlıkuyu hacamat
hacamat
klinik hacamat
hacamat kliniği
hacamat fiyatları
sünnet usulü hacamat

SORU: Hacamattan sonra işime gidebilirmiyim, dinlenmem gerekir mi?

CEVAP: Hacamat yapı itibariyle yapan EHİL BİR KİŞİ ile uygulanırsa, yaptıran kişi için kısa ve kolay bir işlemdir.

vücuttan alınan kan, atıl daha çok dolaşamayan ve miktar olarakta az alınan kan olduğundan vücuda kalıcı bir rahatsızlık vermez, yalnız ilk yapılan hacamatlarda çok kısa süreli bir boşluk yaşanabilir bunun sebebi ise dende yaşanan değişikliktir, dolayısı ile günlük yaşamınıza programınıza engel bir durum söz konusu değildir.

uzman hacamat

sağlıklı hacamat

kupa terapisi

manevi hacamat

kupa tedavisi

SORU: Neden hacamat günleri vardır?

Aslında, hacamatı islam'dan ve kesinlikle yanlış söylemeyeceği ile ilgili hakkında ayet olan peygamberimizden öğrendiğimiz için bunu sorgulamamak gerekir, çünkü hacamat günleri hakkında birden fazla hadis i şerif vardır.
kısa bir açıklama yapmak gerekirse..,

Hacamat her ne kadar islamiyet öncesi zamanlarda başladığı bilisede biz en temelde Peygamberimizin söylemlerine bakarız.

Hacamat ile alakalı birçok hadisi Şerif olduğu gibi günler ile alakalı da hadisler vardır, bunlara bakıldığında sahih olarak çarşamba, cuma, cumartesi günlerinin hacamat yapılmadığını görürüz, sebebi ise kamer in yani ay ın gel git halleriyle alakalı ve aynı zamanda geçmiş ümmetlerde o günlerde yaşanan olumsuz bazı hadiseler dir.
hacamat günleri
hacamat tedavisi
hacamat hastanesi
hastane hacamat
şifa mahallesi hacamat
hacamat
şifa hacamat

SORU: İkindiden sonra hacamat yapılr mı?

Merhabalar
Hacamat yasak ve kerahat saatlerine dikkat edilerek yapılması icab eder.
Hacamatın başlangıç ve bitiş saati serbest günün başlama saati ve serbest günün yani hacamat yapılan günlerin bitiş saati iledir, günün başlangıç ve bitiş saati akşam ezanı itibarı ile dir.
Eğer hacamat olacağımız günün bir sonraki günü yasak gün ise akşam ezanı itibarı ile hacamat yapılmaz, tabii daha sağlıklı olması için biz kerahat vaktini de buna ekleriz, yahut bulunduğumuz an hacamat yapılamaz gün ise, bir sonraki gün serbest gün ise akşam ezanından sonra yapılabilir.
Anlaşılacağı üzere hacamatın başlangıç ve bitiş saati ikindi değil akşam ezanı dır, tekrar edelim mecbur kalınmadıkça kerahat vaktini de buna ekleriz.
 
doktor hacanmat
hacamat doktoru
aletrnatif tıp
alternatif tedavi
geleneksel tıp
geleneksel tedavi
tıbbi hacamat
getat
 
 
 
 

SORU: Çarşamba, cuma, cumartesi hacamat yapılır mı?

Hadis-i şeriflerde çarşamba cuma cumartesi günleri hacamat yapılması yasaklanmıştır, diğer bir soruda bunun açıklamasını yapmıştık, fakat hadis-i şeriflerin içerisinde şöyle bir söylem geçiyor mecburiyet durumunda o günlerde de hacamat yapılabilir.

Yani, misal vermek gerekirse epilepsi krizi tutmuş birisine veya migren krizi tutmuş birisine veya çok şiddetli baş ağrısına tutulmuş birisine o günler de hacamat yapılır onun telafisi için de bir başka gün hacamat tekrarlanır.
kocaeli hacamat
hacamat yerleri
steril hacamat
manevihacamat
geleneksel tedavi

SORU: Saç kesilmeden saç üzerinden hacamat yapıırmı?

CEVAP: Merhabalar, evet saçı kesmeden hacamat yapmak mümkün, fakat sağlık açısından bu doğru değil, çünkü şu kesin ki saç dipleri vücudun en çok mikrop bakteri barındıran yeridir Bu sebeple saçın temizlenmesi en doğru uygulama sağlıklı hacamat olacaktır.

Belki şuna düşünmüş olabilirsiniz hacamat yapanların çoğu bunu yapıyor herhangi bir sorun görünmüyor.?
Basit bir mikrobun birkaç ay, belki yıl sonrası farklı bir hastalık olarak karşımıza çıkmayacağını bilemeyiz, Bu sebeple tatlıkuyu Hacamat kliniği mizde sağlığa en uygun şekilde Steril hacamat ve Sünnete uygun hacamat ı uyguluyoruz.
Sağlıklı günler

SORU: Bebeklere hacamat yapılırmı, ne kadar ve nasıl yapılır?

cevap: Evet bebeklere hacamat yapılr, yeni doğandan başlar ve yaş sınırı yoktur, ancak hacamat hastalığa, yaşa, bünyeye göre uygulama şekli değişir.

bebek hacamat

çocuk hacamat

SORU: Çocuklara hacamat nasıl yapılmalı?

cevap: Öncelikle hacamat esnasında her bireyde olduğu gibi çocuklarda da hacamat esnasında rahatlık huzur önemlidir, hatta bu durum çocuklarda daha önemlidir, zira yapılacak olan hacamat akılda korku ile kalmamalı ve hacamat sağlığımız için o kadar büyük ihtiyaç ki yıllarca belkide ömür boyu bu tedaviden mahrum kalabilir, örnek olarak iğneden korkan 60 yaşındaki adam gibismiley

çocuk hacamat

bebek hacamat

gebze hacamat

darıca hacamat

çayırova hacamat

dilovası hacamat

fatih kaya

hacamat fatih

SORU: İlk hacamatta kafadan yapılırmı ve ilk hacamatta kaç kupa yapılmalıdır?

CEVAP: Öncelikle hacamatta kişinin isteğine, ihtiyacına ve bünyesine bakılır, ilk hacamatta kafadan da yapılır vücudun birçok yerindende yapılır, ihtiyaca örnek migren tedavisinin gereği 7 kupadır, siz 1 2  kupayla yetinelim derseniz tedavi maksadına ulaşmaz.

Aynı zamanda hacamat manevi tedavidir bu sebeple kişinin rahat olması, ve verim alınması için makul sayıda isteğide önemlidir.

SORU: Çok sayıda hacamat yapmak zarar verirmi?

CEVAP: Öncelikle hacamatta dikkat edilmesi gereken şey kişinin bünyesinin ne kadar kaldırabilirliğidir.

Daha sonra kişinin rahat olacağı istediği sayı yapılır, veya bir rahatsızlık varsa eğer bunun durumuna ihtiyaca binaen yapan kişi sayıyı belirleyebilir, genelde ülkemizde hacamat tam olarak tanınmadığı ve yine tanıtılmadığı için hacamattan korkuluyorve buna binaen çok sayıda yapmaktanda çekiniliyor. Normal bir bünye yılda 3 4 kez 15 kupa çok rahatlıkla kaldırılabilir. Yapılabilirliğininde izhı, ıspatı mümkündür.

SORU: Adet halinde hacamat yapılırmı?

Cevap: Hacamat aynı zamanda manevi tdavi olması hasebiyle, adet döneninde hanımların hususen manevi yönden savunmasız olduklarından dolayı hacamat yaptırmaları doğru değildir.

ŞİRKET PROFİLİ

Öncü Kuruluş

Şifa Hacamat Merkezi

Devamını oku...

Blog Haberleri
Popüler Tags

Hacamatın Faydaları

Son Eklenen İçerikler
© Powered By « G.W.T.A. ». Copyright 2017 © Şifa Hacamat Merkezi